Diéta naša každodenná

Autor: Lucka Lackova | 10.5.2011 o 10:14 | (upravené 12.5.2011 o 8:47) Karma článku: 7,48 | Prečítané:  1756x

Diéty sú nočnou morou miliónov z nás. Diéta sem, diéta tam. Úplne bežné slovo, ktoré berieme ako samozrejmosť a súčasť života. Málokto sa však hlbšie zamyslí či je diéta to, čo by malo byť takou samozrejmosťou v našom živote. Nie je to však naša vina.

 

Ľudia sú tvory omylné a nedokonalé a celý život sa to snažia zmeniť. Médiá nám vytvárajú krásnu vykonštruovanú „realitu“ plnú hercov, herečiek, moderátorov, moderátoriek, modelov a modeliek, ktorí majú krásne biele zuby, bezchybnú pleť, vždy dokonalý účes a make up, perfektnú postavu. Udávajú určitý vzorec krásy, ktorý sa považuje za správny a atraktívny. Výsledkom toho je, že sa mu všetci chceme aspoň priblížiť. Často na to obetujeme toľko námahy, energie a pozornosti, že raz zistíme, že celý život sme sa náhlili za niečím čo vlastne ani neexistuje.

Presne toto je živná pôda pre salóny krásy, módne obchody či fitnes centrá. Snaha ľudí podobať sa na jeden vykonštruovaný ideál krásy. Sú silnejší ľudia, ktorí majú sebavedomie a vedia mať radi sami seba napriek všetkému. Ale sú ľudia, ktorí sú svojou vzdialenosťou od ideálu krásy frustrovaní a nešťastní.

Presne títo ľudia sa potom veľmi ľahko stávajú obeťami rôznych vylepšujúcich zásahov do svojho tela, najčastejšie sú to diéty. Slepo sa snažia hľadať jednoduchý spôsob ako schudnúť a hlavne čo najrýchlejšie a čo najviac. To predsa nie je problém, veď na výber tu máme kvantum „zaručených“ diét. Čím drastickejšia tým viac schudnete..stačí ak sa prekonáte. Veď na čo by ste zapodievali s tým čo spôsobujete svojmu telu. Veď načo sa zaujímať, že Vás taká diéta môže pripraviť o život? Veď Victoria Beckham ju drží tiež a je krásna a štíhla. Odhliadnuc od toho že byť štíhla a vyzerať ako špageta je rozdiel, je smutné, že tieto veci sa riešia už tak dlhý čas a ľudia sú stále nepoučiteľní. A preto je nutné znova a znova sa opakovať.

Ak by mala byť niektorá diéta účinná musela by sa držať celý život. A to je nemožné. Nedá sa celý život jesť len špenát alebo piť mlieko. Keď pre nič iné tak už len preto, že by nás to zabilo. Každá diéta je veľký zásah do organizmu človeka, ktorý neprospieva. A čo po skončení diéty? Krvopotne ste zhodili pár kilogramov a diéta sa môže skončiť. To znamená, že konečne sa môžete najesť normálne ako predtým. A to tiež znamená, že Vaše telo opäť naberie všetky kilogramy spať, ak nie viac. Jedinou cestou ako schudnúť účinne je upraviť si stravu tak, aby ste svojmu telu nič neupierali, aby malo dostatok vitamínov, minerálov a všetkých potrebných látok. Naučiť sa žiť so zdravou životosprávou je síce ťažké, ale je to jediný spôsob ako schudnúť natrvalo, zlepšiť svoj zdravotný stav a skvalitniť si život. Nie je to síce ten najrýchlejší spôsob, ale chudnúť rýchlo nemá zmysel, je to neúčinné a nezdravé. Nikam sa neponáhľajte, chudnutie zdravou životosprávou nie je len chudnutie ale celková zmena životného štýlu a myslenia. A to chce čas.

Neverte už viac hollywoodskym a iným nezmyselným diétam. Nehľadajte ideál, na ktorý sa chcete podobať. Ste jedineční a originálni. Ak zmeníte postoj k sebe, podarí sa Vám zmeniť aj Váš zovňajšok podľa svojich predstáv.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?